Temná věž a The Defenders v prvních trailerech

Oba trailery nám udělaly velkou radost. Proč je nedat do jednoho článku?

 

Pouliční (anti)superhrdinové z Netflixu konečně utvářejí tým v prvním traileru a víceméně tak, jak jsme čekali a doufali. Protože každý ze sólových seriálů (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist) se nese v trochu jiném tónu a duchu, jde trailer na společný příběh všech hrdinů nejjednodušší cestou a ukazuje nám hlavně nahláškovanou akci a vtipnou interakci v týmu. Jestli jste se těšili na to, jak si bude cynická a asociální Jessica „rozumět“ s naivním Iron Fistem a odhodlaným Daredevilem, trailer vám tu představu zhruba dá. Je to stejná strategie, jako v případě propagace prvních Avengers – nedozvíte se příliš o ději nebo tématu seriálu, ale nejvíce záleží na tom, že všichni hrdinové jsou na jednom místě, mluví spolu, občas se mezi sebou porvou a především bojují jako jeden tým proti přesile. Ze všech „defenderovských“ seriálů tak The Defenders zatím nejvíc vypadají jako marvelovka.

Adaptace rozsáhlé fantasy série Stephena Kinga Temná věž také cílí hlavně na akci. Příběhy Stephena Kinga se obecně pohybují mezi komorním hororem, mrazivou dystopií a rozmáchlou epickou fantasy a příběhy pistolníka Rolanda Deschaina se pohybují mezi všemi aspekty. Převážně se odehrává v paralelním fantastickém světě, vypadajícím jako Středozemě, která dospěla do fáze divokého západu a následně prošla apokalypsou. Hemží se pistolníky, čaroději, démony, mutanty a roboty. Hlavní postava, pistolník Roland (Idris Elba), se musí spojit s chlapcem z „našeho“ světa Jakem (Tom Taylor), aby oba světy zachránil před démonickým Mužem v černém (Matthew McConaughey), mágem, sloužícím pandimenzionálnímu zlu.

V knihách Temné věže se slučují postavy i prvky z jiných Kingových románů. Najdeme tu ztraceného kněze z Prokletí Salemu i monstrum, jež je pravděpodobně potomkem entity z hororu TO. Nehledě na to, že Muž v černém se sám objevuje jako hlavní padouch hned několika Kingových děl. Filmoví a seriáloví diváci ho mohli vidět ve čtyřdílné adaptaci postapokalyptického eposu Svědectví, kde mu propůjčil tvář a divný účes Jamey Sheridan.

Samotný trailer na filmovou Temnou věž upomíná na všechny prvky, které příběh nabízí.  Magii, monstra, temné bojovníky, ďábelského McConaugheyho a drsného Elbu s tak kulervoucími střeleckými schopnostmi, že zahanbí i Johna Wicka. To vše podmalované soundtrackem z Pro pár dolarů navíc. Ostatně posuďte sami.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *