The American Way – Nový projekt Blumhouse představí superhrdiny, kteří se potýkají s rasismem

Společnost Blumhouse dobyla svět filmového hororu, když vyprodukovala úspěšné horory jako Očista, Insidious nebo Uteč! Nyní se chystá na další v současnosti populární území – komiksové filmy. Přesně tak, Spawnem to nekončí.

Konkrétně se jedná o adaptaci komiksu z roku 2007 s názvem The American Way. Komiks sledoval skupinu superhrdinů jménem Civil Defens Corps (CDC), kterou ve čtyřicátých letech sestavila americká vláda na obranu amerického lidu před neamerickými superpadouchy a mimozemšťany. A byť někteří z hrdinů měli superschopnosti a občas i doopravdy potřeli nějaký menší pouliční zločin, byla celá věc hlavně podvod. Invaze mimozemšťanů a superpadouchů bylo pouze divadlo pro veřejnost a velká část superhrdinského týmu pouze najatými herci. V šedesátých letech zemře hlavní tvář CDC Old Glory a na jeho místo je dosazen mladý černoch Jason Fisher, který získal super-sílu. Jenže dosadit černocha do superhrdinského týmu v šedesátých letech není žádná sranda. O deset let později je tým rozvrácený rasismem a vnitřními rozpory a někdejší superhrdinové vykonávají jiná povolání, od vrcholové politiky až po domácí terorismus. Jediný Jason stále bojuje se zločinem, zmítaný pochybnostmi, co za těch deset let vlastně dokázal.

Režie se ujme scenárista Jason Ridley, autor původního komiksu. Je to sympatický přístup, který společnost Blumhouse zkouší i u dalšího svého komiksového projektu, drsného superhrdinského hororu Spawn, o kterém jsme psali zde. Toho bude režírovat Todd McFarlane, jenž anti-hrdinu přivedl na komiksové stránky. Na to, jak se tento přístup osvědčí, si nějakou dobu počkáme, ale přístup Blumhouse, který nechává komiksové předlohy v rukách jejich tvůrců, je rozhodně sympatický. Důležité samozřejmě je, aby tvůrci rozuměli i filmové řeči. John Ridley je zkušený scenárista a režisér, pro McFarlanea bude nový Spawn režijním debutem.

Duben 17, 2018

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *