TOP 10 neznámých herců

Jejich tváře jsou známé, hrají v populárních filmech a seriálech a přesto jejich jména zná pouze nepatrný zlomek filmových fandů. O kom je řeč? Přeci o hercích, kteří nemají žádnou star power a jsou do konce kariéry odsouzeni k vedlejším rolím a štěkům. Vybrali jsme deset těch „nejznámějších“, co si podle nás zaslouží trochu zprofanování a uznání.


th

10. Michael Cudlitz

Povětšinou voják či policista s poměrně specifickým obličejem. Přestože se objevuje především na televizní obrazovce (Ztraceni, Útěk z vězení, Živí mrtví, Bratrstvo neohrožených), zahrál si i v řadě filmů, např. Vyjednavač, Imigranti či Náhradníci.

6a00d8341c630a53ef0120a96e376c970b

9. Nestor Carbonell

Další televizní maratonec, který se proslavil rolí Richarda v seriálu Ztraceni. Zahrál si ovšem i starostu Gothamu v Nolanově trilogii a momentálně je nejvíc vidět jako šerif Romero v seriálu Bates Motel.

John Carroll Lynch Zodiac film

8. John Carroll Lynch

Herec, jehož rejstřík zahrnuje jak sympatické prosťáčky, tak i totálně odpudivé postavy. Poprvé na sebe upozornil ve filmu Fargo a v roce 2007 ztvárnil hlavního podezřelého v Zodiacovi. Od té doby se pohybuje mezi zajímavými lidmi, namátkou ještě jmenujme filmy jako Gran Torino či Prokletý ostrov, ve kterých se jeho tvář objevila.

james-rebhorn-obit-ftr

7. James Rebhorn

Základní instinkt, Vůně ženy, Den nezávislosti, Hra, Talentovaný pan Ripley, Návrat do Cold Mountain. V těchto a dalších filmech a seriálech se objevil James Rebhorn, jeho tvář většinou demonstruje nějakého lékaře či politika, ale na jméno mu nikdo přijít nemůže. Letos v březnu podlehl rakovině.

Gregory_Itzin

6. Gregory Itzin

Televizní matador, jehož nejslavnější rolí je bez debat ztvárnění prezidenta USA Charlese Logana v seriálu 24 hodin. Itzin se dále objevil ve více než 100 seriálech, z nichž za zmínku stojí především Přátelé, Firefly či Mentalista.

beneath_screengrab_MarkMargolis_©BeneathLLC_01

5. Mark Margolis

Více či méně mafián upoutaný na vozíček se zvonkem v Perníkovém tátovi, ale hlavně miláček Darrena Aronofského, neboť se zatím objevil ve všech jeho filmech. Ano, odtud ho znáte.

ustv-ron-livingston-sundance-film-festival

4. Ron Livingston

Tvář, která bude navždy spojována s kapitánem Nixonem z Bratrstva neohrožených. Dále ho můžete znát třeba ze Sexu ve městě, Boardwalk Empire nebo V zajetí démonů. S Michaelem Cudlitzem, který je taktéž v tomto žebříčku, si zahrál v seriálu Policejní vyjednavači.

timthumb.php_

3. Tony Todd

Ikona hororové scény, jehož tvář vždy evokuje mrazivou atmosféru. Todd se objevil v populárních filmech a seriálech, např. Nezvratný osud, Noc oživlých mrtvol, Candyman, Akta X, Skála, Vrána, Četa a další. Mj. nejsilnější herecký článek v Pozemšťanovi.

01-4

2. Kevin Dunn

Herec 90. let, jenž si zahrál ve slavných filmech jako např. Žhavé výstřely, Chaplin, Dave, Nixon nebo Godzilla. Nejvíce se ovšem proslavil nedávnou rolí otce Shia Labeoufa v trilogii Transformers.

Xander-Berkeley-FOX-TCA-2002

1. Xander Berkeley

Snad nejpopulárnější nepopulární herec. Vystřídal na 150 rolí, hrál v hitech jako Terminátor 2, Skála, Nelítostný souboj, 96 hodin, Kick-Ass, Apollo 13, Pár správných chlapů a v seriálech Akta X, Kriminálka Las Vegas, 24 hodin nebo Mentalista. I tak se ovšem do první ligy nikdy neprosadil.

Prosinec 12, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *