Trailer na Johna Wicka, nové Želvy ninja a další hraná disneyovka na cestě

Zatímco populární čarostřelec přináší velmi konkrétní trailer, ostatní dva filmy jsou stále na úrovni plánování.

Želvy ninja už mají na kontě několik animovaných i hraných seriálů i filmů a zdá se, že se to jen tak nezastaví. Popularita zatím předposledního seriálu z roku 2012 a uspokojivé zisky z obou slátanin Michaela Baye přesvědčily Paramount, že humanoidní plazi ovládající bojové sporty by se měli ještě aspoň jednou podívat do kin. Protože ale Bayovy první Želvy neměly dobré recenze a druhý díl ne tak dobré zisky, padlo slovo reboot. Přesně tak, želváci se objeví ve zcela nové podobě. Zatím se tedy o tom jen spekuluje a nic není jisté.

O poznání hmatatelnější je trailer na film John Wick: Chapter 3 – Parabellum. Zásadní změnou oproti předchozím trailerům je změna použití hudby. Tentokrát upoutávka nepoužívá řízný a dynamický soundtrack podporující akci, ale pomalejší hudba sloužící jako kontrast. Z akčních scén vidíme pouze části, a je vidět, že tvůrci se snažili akci zase o něco víc ozvláštnit. Konkrétně o jeden hod vystřílenou automatickou puškou, headshot z koňského sedla a využívání vycvičených psů během přestřelky. Psí společníci získávají ve franšíze čím dál aktivnější roli a my můžeme pevně doufat, že trailer neukázal to nejlepší. Kromě akce se dočkáme i rozšíření subsvěta zločinců, kteří jsou ve světě Johna Wicka jeden krok od Iluminátů. To a fakt, že trojka navštíví i exotické lokace, naznačuje že série se pomalu mění na hodně temnou antitezi bondovek.

Disney pokračuje v sérii remaků svých animovaných fláků, a tentokrát je na řadě Zvoník u Matky Boží. To může být hodně zajímavá věc, protože i když byl animovaný Zvoník oproti své knižní předloze lehkým dětským filmem, oproti ostatním animovaným disneyovkám šlo o poměrně ponurou podívanou, která se nebála ukazovat bídu středověké Paříže, praktiky v tehdejších mučírnách, padoucha, trpícího zjevnou sexuální frustrací a akční scény doprovázela temnými chorály. Film mimo jiné proslul i dost netypickou „padoušskou písní“ Hellfire, ve které se hlavní padouch Frollo vyzpívává ze své sžíravé fyzické touhy po hlavní ženské postavě a ve zpěvu ho doprovází Španělská inkvizice, kterou nikdo nečekal. Píseň najdete pod článkem. Disneyho verze byla adaptována na divadelní prkna v temnějším vyznění, její konec byl o dost věrnější předloze a jedna z hlavních postav trpí traumatem z války. Pochybuji, že hraná filmová verze bude až takhle odvážná, ale i tak budí zvědavost, jak tvůrci hranou verzi pojmou v kontextu dnešní doby obecně i ostatních hraných adaptací. V souvislosti s rolí hrbatého zvoníka Quasimoda se mluví o Joshi Gadovi, jehož role homosexuála v Krásce a zvířeti se sama o sobě postarala filmu o ohlas.