Trailer na Lvího krále a synopse nového Jokera

Zatímco milované disneyovky pokračují v nové tradici remaků, samostatný film o nejslavnějším komiksovém superpadouchovi se představuje o něco blíže.

Ale fakt jen o něco. Studio pouští informace o novém Jokerovi po troškách, s více či méně zaslouženým haló. Fotky z natáčení, naznačení nového originu i video z kamerových testů byly fajn, nyní jsme se dočkali synopse, z níž jsme se nic nového nedozvěděli. Celkově zní takto:

„Joker se soustředí na ikonickou arch-nemesis a je originálním, samostatným příběhem, jaký filmové plátno dosud nevidělo. Objevování Arthura Flecka (Joaquin Phoenix), muže zneuctěného společností, je nejen ponurou charakterovou studií, ale také zeširoka poučným příběhem.“

To s tím poučným příběhem je asi tak to jediné, co jsme dosud nevěděli. A jestli se to poučení má týkat toho, že je špatné pohrdat mizernými komiky, zle zacházet s chudými lidmi nebo vrhat je do kádě s kyselinou, není to úplně něco, co by dopředu nikdo nevěděl. Hlavní pointou synopse ovšem je, že film vynechá všechny ostatní superhrdiny a soustředí se výhradně na postavu Jokera. Zároveň je podle dřívějších informací už dlouho známé, že film není součástí DCEU, což je logické, protože Jokera nehraje Jared Leto (díky Bohu). Je to trochu škoda, protože kromě toho, že dělat samostatný film s úplně jiným Jokerem, kterého studio už zrovna má, je přinejmenším divné, je Phoenix o dost lepší a charismatičtější herec, než Leto, a vidět ho proti Affleckovu ultra drsnému Batmanovi by bylo hodně zajímavé.

Včera byla také zveřejněna upoutávka na remake Lvího krále, jedné z nejoblíbenějších disneyovek vůbec. Krátký teaser navnazuje tím, co už známe, v novém stylu. V podstatě to vypadá jako starý Lví král, jen už není animovaný klasicky, ale digitálně a s novým hlasovým obsazením. Osobně nemám rád úsloví „zbytečný remake,“ ale můžeme se jenom modlit, aby to nebyl právě tento případ.

Listopad 23, 2018

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *