Trailery: Artemis Fowl a The Shivering Truth

Adaptace populární dětské knihy a surrealistický hororový loutkový seriál od Adult Swim.

Artemis Fowl může na první pohled vypadat jako takový ten klasický dětský hrdina, ve skutečnosti by ale s Harrym Potterem nejspíš na stejné straně nestál. Artemis je totiž potomek bohatého zločince a sám ve svých cca dvanácti letech působí jako padouch z bondovky. Jeho otec ale zmizel, matka na tom není psychicky dobře a rodinné jmění se začíná tenčit. S pomocí věrného sluhy Butlera tak Artemis uskuteční plán, jak zbohatnout a posunout se v pátrání po otci dál. Ten plán nezahrnuje nic menšího, než únos kapitánky skřítků, kterou hodlá vyměnit za značnou část jejich pokladu. Skřítkové se ale nevzdávají snadno. 

Trailer zatím z děje příliš neprozrazuje, ale láká na značnou epičnost, plynoucí z kombinace fantasy a sci-fi. Vyravěčka v traileru mluví o skrytém a nepoznaném světě a navozuje atmosféru skrytých kouzel, což se dovršuje odhalením skřítků. Obrazově zároveň postupně odhalujeme svět Artemise samotného, jenž zahrnuje vznášedla, futuristické zbraně a další sci-fi technologii. Sám Artemis, kterého je v upoutávce pomálu, působí trochu jako Damien z Přichází Satan. 

Televize Adult Swim proslula nejen animáky pro dospělé, jako Rick a Morty, ale také surrealistickými videi a spoty, které je ideální sledovat na noční směně. Tentokrát přichází s animovanou antologií The Shivering Truth, Trailer na sérii, kterou tvůrci popisují jako řadu denních můr, ukazuje psychedelické hrůzy, jakých tu moc nemáme. Postavy v seriálu nemůžou věřit vlastní mysli a realitě kolem nich. A po zhlédnutí traileru s tím budeme mít problém všichni. Premiéra je 9. prosince o půlnoci. 

Listopad 28, 2018

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *