TV tip: Dobře placená procházka

Jiří Šlitr by se dnes býval byl dožil 90 let. Lidé umírají nebo alespoň stárnou, ale tahle inscenace je pořád vtipná, hravá a okouzlující.

„Džezová buffo-opera“ autorského dua Suchý-Šlitr měla v Semaforu premiéru v roce 1965. O rok později vznikla její televizní adaptace v režii Jána Roháče a Miloše Formana, kamery se ujal jeden z nejlepších československých kameramanů Jaroslav Kučera.

prochazka1

Bláznivý příběh rozvádějících se manželů Uliho (René Gabzdyl) a Vanilky (Eva Pilarová), kterým život zamíchá milion, který teta z Anglie odkázala jejich nenarozenému (a ještě nepočatému) dítěti. Do jejich bytu postupně vtrhne romantický a lehce zlomyslný listonoš (Jiří Suchý), mazaný a svůdnický advokát (Jiří Šlitr) a nakonec i živá/mrtvá tetička (Hana Hegerová). Dobře placená procházka je i po letech vtipná a svěží. Svými hudebními nápady strčí do kapsy většinu současné muzikálové tvorby. Každý z aktérů má možnost předvést se aspoň v jednom hitu/árii a všichni této možnosti bezezbytku využívají.

Po skončení Dobře placené procházky můžete na stejném kanále sledovat dokument Olgy Sommerové Jó, to jsem ještě žil, o životě a předčasné smrti výborného hudebníka a originálního komika Jiřího Šlitra.

Sobota 15. února, ČT art, 20.20

CSFD IMDb

Latest posts by Veronika Havlová (see all)

Únor 15, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *