TV tip: Dobře placená procházka

Jiří Šlitr by se dnes býval byl dožil 90 let. Lidé umírají nebo alespoň stárnou, ale tahle inscenace je pořád vtipná, hravá a okouzlující.

„Džezová buffo-opera“ autorského dua Suchý-Šlitr měla v Semaforu premiéru v roce 1965. O rok později vznikla její televizní adaptace v režii Jána Roháče a Miloše Formana, kamery se ujal jeden z nejlepších československých kameramanů Jaroslav Kučera.

prochazka1

Bláznivý příběh rozvádějících se manželů Uliho (René Gabzdyl) a Vanilky (Eva Pilarová), kterým život zamíchá milion, který teta z Anglie odkázala jejich nenarozenému (a ještě nepočatému) dítěti. Do jejich bytu postupně vtrhne romantický a lehce zlomyslný listonoš (Jiří Suchý), mazaný a svůdnický advokát (Jiří Šlitr) a nakonec i živá/mrtvá tetička (Hana Hegerová). Dobře placená procházka je i po letech vtipná a svěží. Svými hudebními nápady strčí do kapsy většinu současné muzikálové tvorby. Každý z aktérů má možnost předvést se aspoň v jednom hitu/árii a všichni této možnosti bezezbytku využívají.

Po skončení Dobře placené procházky můžete na stejném kanále sledovat dokument Olgy Sommerové Jó, to jsem ještě žil, o životě a předčasné smrti výborného hudebníka a originálního komika Jiřího Šlitra.

Sobota 15. února, ČT art, 20.20

CSFD IMDb

Latest posts by Veronika Havlová (see all)

Únor 15, 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *