TV tip: Plivu na váš hrob

Každý zločin zasluhuje náležitý trest. Remake legendárního brutálního hororu, který vám ukáže, že život na venkově nemusí být tak klidný, jak se může zdát.

Na vzdálený venkov přijíždí z města mladá spisovatelka Jennifer Hills, která se zde v pronajaté chatě chystá nerušeně psát a načerpávat v poklidném prostředí uprostřed přírody inspiraci. Parta místních obyvatel se rozhodne trochu zabavit a z městské dívky si trochu vystřelit. Co začíná jako nevinná lekce, se brzy zvrhne v brutální mučení a několikanásobné znásilnění. Když nakonec muži odjedou v domnění, že je žena mrtvá, netuší, že si tím podepsali ortel. Jennifer totiž jako zázrakem přežila a teď chystá krutou a nevyhnutelnou odplatu.

plivu

Film je remakem stejnojmenného kontroverzního hororu z roku 1978, který šokoval tehdejší americkou veřejnost svou otevřenou surovostí a brutalitou. Jednalo se o téměř amatérský snímek řadící se do hororového subžánru rape & revenge (neboli znásilnění a odplata), který byl nejpopulárnější právě v 70. letech. Díky své pověsti byl film dokonce v některých zemích několik let zakázán a dodnes vyvolává bouřlivé ohlasy. Americký režisér Steven R. Monroe se rozhodl, že si film zaslouží remake, který oživí jeho zašlou slávu. To se mu také podařilo. Nový snímek z roku 2010 je po všech stránkách kvalitnější a dočkal se náležité divácké obliby. Pokud máte dostatečně silný žaludek, můžete se na reinkarnovanou legendu podívat dnes v noci.

Úterý 18. února, Prima Cool, 23:35

CSFD IMDb

Únor 18, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *