Tvůrci Hry o trůny zůstávají u kormidla na další dva roky

Vedení HBO podepsalo s dosavadními tvůrci, producenty a scenáristy Hry o trůny (Game of Thrones) smlouvu o zachování jejich životů ve spojení s projektem na další dvě sezóny.

David Benioff a D.B. Weiss dostali svůj monumentální projekt do televize před třemi lety a od té doby sklízejí úspěchy na všech frontách. Ať už od široké divácké obce, každoročně si užívající politické intrikaření, sex, krev a také šoky navozené tím, kam se tvůrci odvažují se svými postavami zajít, tak i od obce odbornější, u které získávají jednu nominaci za druhou (například množství nominací na Emmy a vítězství Petera Dinklage za výkon ve vedlejší roli).

game

Není tedy divu, že HBO s tímto krokem příliš neváhalo a udělalo ho ještě dřív než vůbec oficiálně obnovilo seriál na pátou sezónu. Může za to samozřejmě i fakt, že oceňování a chvály se pozitivně promítají také do sledovanosti – 14,3 miliónu diváků je momentálně vrchol, co se týče kabelových televizí a zaostává v celkovém žebříčku jen za Rodinou Sopránů (The Sopranos), dalším hitem HBO ukončeným v roce 2007.

Ředitel HBO Michael Lombardo se nedávno k dvojici tvůrců vyjádřil: „Četl jsem už mnoho scénářů. Dan a David nejsou pouze dobří, jsou výjimeční. Jejich styl psaní je oslnivější než kohokoliv jiného.“ Lombardo je nicméně znám tím, že tyto dva chválí často.

game1

Jakožto fanoušek knižní předlohy nejsem osobně vždy úplně spokojen se směrem a někdy i většími změnami, které v seriálu Weiss a Benioff dělají. Nepovažuji se za někoho, kdo by se uzavíral před tvůrčím myšlením, lépe vyjádřujícím aspekty příběhu na jiné platformě. Bohužel, z mého pohledu zatím většina jejich změn vede pouze ke zhoršení, ne zlepšení děje. Přesto je Hra o trůny stále jednou z těch lepších věcí v televizi a jejich setrvání u projektu mi tedy příliš nevadí. A co vy, jste spokojeni s tímto vývojem? A jak seriál berete, ať už jste čtenáři předlohy, nebo jste ji naopak nikdy nečetli? Diskuze čeká.

Březen 22, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *