Vikings: Travis Fimmel mluví o postavě Ragnara a druhé sérii

Stanice History Channel vypustila dvouminutové video, ve kterém australský herec Travis Fimmel, představitel hlavní role v seriálu Vikings, prozradil pár informací o své postavě Ragnara Lothbroka. A také o tom, co nás čeká v blížící se druhé sérii, která bude mít premiéru 27. února. Následující článek obsahuje spoilery!

vikings3

Na konci první série jsme se s Ragnarem, Rollem, Lagerthou a ostatními rozloučili s nepříliš optimistickými vyhlídkami do blízké budoucnosti. Ragnarovi se sice podařilo vypořádat se s problémy jak na výpravách do Northumbrie, tak na domácí půdě, kde po porážce jarla Haraldsona převzal otěže do svých rukou a ke konci série se setkal se samotným dánským králem Horikem. Problémy však na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejen že si po Lagerthině potratu našel milenku, nové nepřátele objevil v jarlu Borgovi a dokonce ve svém vlastní bratrovi Rollovi, který s Borgem uzavřel dohodu. Aby toho nebylo málo, v Ragnarově nepřítomnosti vypukl mor a on přišel o svou jedinou dceru Gydu.

vikings2

Travis Fimmel říká, že bude v druhé sérii Ragnar zasažen událostmi z konce série a jako na člověka, který si hodně zakládá na své rodině, to na něj bude mít silný vliv. Z mnoha konfliktů, kterých má být o poznání víc než v první sérii, se stane od začátku série ústředním právě ten mezi Ragnarem a Rollem. Jejich rozkol vše změní a donutí Ragnara být podezřívavějším a obezřetně si všímat, kdo je skutečně na jeho straně. Zároveň se však bude ze všech sil snažit přesvědčit Rolla, aby změnil své rozhodnutí a vrátil se k nim.Ve druhé rovině bude Ragnar všemožnými způsoby utužovat společenství a hecovat spolubojovníky před novou vlnou výprav a nájezdů na Západu. Je tedy pravděpodobné, že se opět setkáme i s králem Northumbrie Aellou, který Ragnarovi přísahal pomstu. Zároveň se však jistě opět podíváme do zbrusu nových míst.

Čekají nás i novinky v obsazení – Nathan O’Toole, představitel Ragnarova syna Bjorna, uvolní místo Alexandru Ludwigovi (Probuzení tmy, Hunger Games) a Krále Egberta z Wessexu ztvární Linus Roache (Právo a pořádek, nominace na Zlatý Glóbus za hlavní roli ve filmu RFK).

Video s rozhovorem můžete zhlédnout pod článkem nebo s českými titulky ZDE.

Únor 18, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *