Vincentův svět (Entourage) – Náhodně zhlédnutá epizoda, lákající na seriál

CZ premiéra: 18. června
Recenze vyšla na webu Nafilmu.cz

Co bude první věcí, která bude zajímat seriálem nepolíbeného filmového fandu? Pravděpodobně si bude klást otázku, zda má cenu jít na film, který završuje osm let vývoje pěti postav a jejich fikčního světa. Jestli se nebude ztrácet v ustavených vztazích, souvislostech, postavách a odkazech na původní sérii. Zda film, který nejspíš za chvíli uvidí, bude plnohodnotným filmem pro široké publikum, nebo „věrnostní odměnou“ oddaným divákům seriálu.

Entourage-Movie

Pravdou je víceméně obojí. Vincentův svět představuje dovršení vývoje všech postav, takže uzavírá linie, rozběhlé v seriálu. Divák seriálu neznalý se však nemusí bát přílišné dezorientace. Přestože chvíli trvá, než se zorientuje mezi jednotlivými postavami a jejich vztahy, film je natolik komunikativní, že jej uvede do obrazu. A tak má divák přehled o tom, že:

  • Vincent Chase se z účinkování v reklamě na Mentos vypracoval v hollywoodskou hereckou hvězdu, která má nyní příležitost režírovat.
  • Oproti tomu jeho machistický bratr zvaný Drama se snaží několik let prorazit, nicméně i přes úspěch v historickém spektáklu zůstává šmírou. Nyní má příležitost ve Vincentově trháku.
  • Vincentův kamarád Eric ztratil manželku kvůli aféře s její macechou. Žena je však ve vysokém stupni těhotenství a tak Eric balancuje mezi přípravou na porod a milostnými aférkami.
  • Další Vincentův kamarád, Turtle, se snaží navázat milostný vztah se zápasnicí a herečkou Rondou Rousey.
  • A konečně, že Ari Gold, Vincentův agresivní manažer židovského původu (jak je ve filmu ostentativně připomínáno), bojuje s vlastní vznětlivostí ve snaze vyhovět manželce. To se mu však překonává těžko, neb Vincentův film provázejí problémy v podobě rozmazleného buranského synka hlavního investora.

 maxresdefault

Byť je Vincentova linie uvedena jako první, ve skutečnosti o Vincenta samotného vůbec nejde. Vincent a jeho film zůstávají prvkem, kolem kterého se sbíhají ostatní linie a jenž motivuje ostatní postavy k akcím. Drama se chce stát slavným, Ari svádí boj o kariéru a Turtle s Ericem díky akcím okolo Vincentova filmu navazují nové vztahy.

Všechny tyto linie se rovnocenně odvíjejí ve snaze vytvořit satiru na hollywoodské poměry ve stylu chlapácké variace na Sex ve městě. Funguje snímek jako satira? Inu, spíš funguje jako zmíněná chlapácká variace na Sex ve městě, umístěná v Hollywoodu. Ale naštěstí vtipná. Film převážně stojí na slovních přestřelkách, spjatých se sexem a místy protkaných s hostováním celebrit.

Vraťme se ale ještě k otázce, zda Vincentův svět obstojí jako samostatný, plnohodnotný film. Třebaže se divák obejde bez znalosti předchozího seriálu, asi se neubrání dojmu, že jednu seriálovou epizodu sleduje. Způsob, jakým se odvíjejí jednotlivé linie a humor, který je veskrze situační, připomíná spíše seriálovou epizodu, náhodně zhlédnutou v televizi. Ze zvědavosti se na to podíváte, zjistíte, že je to vážně sranda a dostanete chuť sledovat dál. A nemusí vás ani tak zajímat ty epizody předtím, protože povědomí o postavách a událostech kolem nich máte. Přestože zábava je to veskrze povrchní, situační a nezanechá dlouho trvajícího dojmu, zábava to je.

CSFD  IMDb  Kinobox.cz

Hodnocení autora:
[starreview tpl=16 size=’30‘]

USA, 2015, 104 min
Režie:
Doug Ellin
Scénář: Doug Ellin, Rob Weiss
Kamera: Steven Fierberg
Hrají: Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara, Jeremy Piven, Emmanuelle Chriqui, Perrey Reeves, Rex Lee, Debi Mazar, Rhys Coiro, Constance Zimmer, Haley Joel Osment, Ronda Rousey, Scott Mescudi, Alan Dale, Emily Ratajkowski, Billy Bob Thornton, Nina Agdal, Piers Morgan, Sabina Gadecki, Tip Harris, David Arquette
Červen 19, 2015

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *