Vlci se přesouvají z Wall Street na olympiádu

Scenárista Billy Ray, který letos získal nominaci na Oscara za scénář ke snímku Kapitán Phillips režiséra Paula Greengrasse, vyprávějícím skutečný příběh o přepadení americké nákladní lodi somálskými piráty, by měl napsat další trhák inspirovaný skutečnými událostmi. Toma Hankse v roli obětavého kapitána a somálské piráty ale tentokrát podle všeho Ray v novém filmu vymění za vysoce úspěšnou dvojici Leonardo DiCaprio/Jonah Hill diváckého hitu Martina Scorseseho Vlk z Wall Street.

leo

Ti by měli ztvárnit hlavní role dramatu zasazeného do období olympijských her v Atlantě v roce 1996. Podle očekávání ale jejich úlohou nebude boj o nejcennější sportovní medaile. Rayův scénář by totiž měl zpracovávat události týkající se bombového útoku na olympijský park, který si vyžádal 2 oběti a více než stovku zraněných. Snímek, který prozatím nese název The Ballad of Richard Jewell, by už podle názvu měl vyprávět příběh Richarda Jewella (Jonah Hill). Ten jako člen ochranky svým zásahem výraznou měrou pomohl k evakuaci většiny návštěvníků parku ještě před výbuchem, posléze se však stal hlavním podezřelým z přípravy inkriminované události. V boji za očištění svého jména mu pak jako obhájce bude pomáhat právě DiCaprio, jenž by se na filmu kromě hereckého partu měl podílet i v úloze producenta.

V současné době není vzhledem k množství rozjetých projektů obou hereckých osobností ještě jasné, kdy by měly začít přípravy k natáčení. Studio Fox se však prý nechalo slyšet, že snímek vycházející právě z událostí kolem atlantského bombového útoku je pro něj hlavní prioritou. Nezbývá tak než doufat v další informace, které opětovné setkání DiCapria s Hillem na filmovém plátně potvrdí.

Březen 6, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *